Archiwum wiadomości 2018

 • 100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowie

  11 lipiec 2018r.

 • W dniu 8 lipca 2018 roku odbyła się uroczystość z okazji obchodów 100-lecia Naszej jednostki. O godzinie 14 odprawiona została uroczysta msza św. w intencji Jubilatki, a zaraz po niej przemarsz pocztów sztandarowych na plac OSP, gdzie odbyła się część oficjalna (m.in. odznaczenia, przemówienia, przekazanie sprzętu). Potem zaczęła się część artystyczna, a w niej występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Floriana w Sędziszowie oraz kabaret Agentki 007. Kolejne punkty imprezy to konkursy dla najmłodszych przygotowane przez MDP, loteria fantowa, grill oraz zabawa taneczna.
  Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego aby ta uroczystość wypadła jak najlepiej - zaproszonym gościom, sponsorom, strażakom i wszystkim ludziom, którzy bezinteresownie pomogli w organizacji 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowie.

 • 100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowie

  22 czerwiec 2018r.

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Sędziszowie zaprasza wszystkich na uroczystości obchodów 100-lecia Naszej jednostki, które odbędą się dnia 8 lipca 2018 roku. Miejsce - plac za remizą OSP Sędziszów, godz. 14.

 • I MDP CROSS CHALLENGE - SĘDZISZÓW 2018

  10 kwiecień 2018r.

 • Zapraszamy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze do udziału w I Turnieju MDP Cross Chalenge, które odbędą się 09 września 2018 w Sędziszowie.
  Więcej info pod nr tel. 604 068 158 Damian lub 507 011 960 Rafał.
  Regulamin i karta zgłoszeń do pobrania ze strony OSP Sędziszów poniżej:

  Regulamin PDF

  Regulamin DOCX

 • Ratujemy i uczymy ratować

  14 kwietnia 2018r.

 • W miesiącu marcu i kwietniu 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusz Kościuszki zostały przeprowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadzono na zajęciach w klasach I-III w ramach projektu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować" zorganizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Związek Ochotniczej Straży Pożarnej RP. Zajęcia poprowadził i koordynował dh. Damian Kosiński oraz dh. Jarosław Wierzbowski wraz z młodzieżówką z OSP Sędziszów. Podczas zajęć 150 uczniów z poszczególnych klas I-III, w formie praktycznych ćwiczeń, nauczyło się, jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje. W szkoleniu wykorzystano pomoce dydaktyczne przygotowane przez Fundację WOŚP m. in., manekiny Mini Ania i Little Ania oraz szkolne zestawy profesjonalnych fantomów.
  Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie przypomnieli numery telefonów alarmowych, dowiedzieli się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji oraz nauczyli się przeprowadzić rozmowę telefoniczną i wezwać pomoc do osoby poszkodowanej w wypadku. W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz układać ją w bezpiecznej pozycji bocznej ustalonej.
  Wykorzystując manekin Mini Ania dzieci uczyły się, jak pomóc osobie nieprzytomnej. Uczniowie ćwiczyli oddechy oraz uciski ratownicze czyli prawidłowych zasad resuscytacji . Wszyscy zapamiętali, że należy wykonać 30 ucisków klatki piersiowej i 2 oddechy ratownicze.
  Uczniowie świetnie sobie poradzili z ułożeniem poszkodowanego, prawidłowo „powiadomili” o wypadku pogotowie ratunkowe oraz poprawnie wykonali czynności reanimacyjne na manekinie, udowadniając, że są godni tytułu „Małych ratowników”.
  Zajęcia były bardzo atrakcyjne. Uczniowie chętnie wzięli w nich udział. Szybko uczyli się czynności niezbędnych do ratowania życia, świetnie radzili sobie z praktyczną nauką udzielania pierwszej pomocy. W efekcie uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

 • Kolejny raz gramy z Orkiestra MDP i OSP :)

  Dodano 17 stycznia 2018r.

 • Po raz kolejny gramy z WOŚP. W tym roku przekazaliśmy stary hełm strażacki, który zlicytowano za 160 zł. Nasi wolontariusze z MDP uzbierali ponad 1000 zł, a także pokazywali jak udzielić pierwszej pomocy.
  Dziękujemy