Archiwum wiadomości 2015

 • Obchody Św. Floriana 2015

  Dodano 7 maja 2015r.

 • Jak co roku w pierwszy Weekend Maja nasi Strażacy Ochotnicy świętowali na Sędziszowskim rynku, oddając tym samym cześć wszystkim tym, którzy poświęcają swój czas dla ratowania innych. Po mszy w kościele św.Piotra i Pawła, na którą tłumnie przybyli zaproszeni goście między innymi Burmistrz Sędziszowa oraz przedstawiciele Samorządu i Urzędu Miejskiego, poczty sztandarowe przemaszerowały pod pomnik pomordowanych żołnierzy AK. Tam sztandarami oddano honor pomordowanym bohaterom. Poczym przy dźwiękach strażackiej orkiestry kompania honorowa i poczty sztandarowe reprezentujące Ochotnicze Straże Pożarne z naszej Gminy przemaszerowały na pobliski rynek gdzie nastąpiło rozformowanie kompani honorowej.
  Czytaj całość

 • Dzień Strażaka

  Dodano 19 kwietnia 2015r.

 • Dnia 03.05.2015 odbędą się obchody Dnia Strażaka.

  Serdecznie zapraszamy!
 • O wypalaniu traw

  Dodano 18 kwietnia 2015r.

 • Wypalanie trawy i pozostałości roślinnych jest nie tylko przyczyną pożarów Zmorą pożarową jest wiosenne wypalanie traw, a późnym latem i jesienią wypalanie resztek pożniwnych. W naszej świadomości zachował się mit, że wypalanie traw i pozostałości roślinnych poprawia jakość gleby oraz jest swoistym rodzajem jej nawożenia i użyźniania. Rolnicy nadal sądzą, że ogień to „najtańszy herbicyd” do zwalczania chwastów. Okazuję się, że aby grunty rolne utrzymywane były w tzw. dobrej kulturze rolnej, przy zachowaniu wymogów ochrony środowiska zabronione jest wypalanie traw. Wiele lat temu naukowcy udowodnili, że takie pożary są szkodliwe.
  Czytaj całość

 • Zebranie sprawozdawcze

  Dodano 5 lutego 2015r.

 • W styczniowy wieczór dnia 24.01.2015 r. o godzinie 18 w remizie OSP Sędziszów odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2014. Przywitania gości oraz otwarcia zebrania dokonał prezes Marian Kulasek. Na początku wprowadzono sztandar oraz uczczono minutą ciszy druhów oraz przyjaciół naszej straży, którzy odeszli do wieczności.
  Przewodniczącym zebrania został wybrany dh January Ejsmond. Po przedstawieniu porządku obrad, Burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek, a zarazem członek Zarządu Wojewódzkiego odznaczył dh Jacka Kopra srebrnym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa. Członkowie naszego zarządu prezes i naczelnik przekazali podziękowania za duży wkład przy uroczystości otwarcia nowo-rozbudowanej remizy oraz Gminnego Dnia Strażaka dla Pani Ewy Kubas-Samociuk, Ewy Stabrawa, Mariana Sroki, Marka Lipca i Marcelego Lipca. Za pomoc w obsłudze i przygotowaniu uroczystości podziękowania otrzymały: Aleksandra Blin, Ewa Jupowicz, Katarzyna Adamska, Marlena Jupowicz, Klaudia Jupowicz oraz najmłodsi „za mały wkład w duże sprawy” dla: Krzysztof Mrówka, Igor Jaworski, Bartosz Adamski, Mateusz Zdański....
  Czytaj całość

 • Smutna wiadomość

  Dodano 21 stycznia 2015r.

 • Niedługo po wspaniałej uroczystości (14.09.2014), w czasie której otworzona została nasza nowa remiza, doszła do nas bardzo smutna wiadomość, że 30 listopada 2014 roku zmarła w Niemczech Zuzanna Zimmermann z d. Krawiec. Miała 52 lata. Była obecna na naszej uroczystości otwarcia remizy ze swoim partnerem Martinem Knausem – komendantem Straży Pożarnej z Ettlingen.
  Od wielu lat przebywała na emigracji w Niemczech. To dzięki Jej staraniom do naszej Gminy przyjechały z Niemiec trzy samochody strażackie: Volkswagen do OSP w Mstyczowie, Mercedes Benz do OSP w Łowini i Iveco Magirus do OSP w Sędziszowie. Samochody były używane, ale sprawne i w dobrym stanie i nawet wyposażone w agregat prądotwórczy i w ubrania.
  Pogrzeb Zuzanny planowano odprawić w Sędziszowie, ale jej córka Iza zadecydowała inaczej i pogrzebano Ją w Niemczech. Za spokój duszy śp. Zuzanny odprawione zostały Msze Św. w Tarnawie (30.12.2014) i w Sędziszowie w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła (3.01.2015). W Mszach Św. uczestniczyli członkowie Jej rodziny, znajomi, przyjaciele i strażacy z OSP w Łowini, OSP Sędziszów oraz OSP Mstyczów.
  Wielka szkoda, że tak wcześnie zmarła.
  Cześć Jej pamięci!


  Dh Antoni Kulig